CS/INFO 3152: Introduction to Computer Game Development

Groups

Groups 1-6 are to meet during Section 201 (Tuesday/Thursday 11:15-12:05)
Groups 7-12 are to meet during Section 202 (Tuesday/Thursday 12:20-1:10)

100% Juice (Group 1)
Paint it Up
Ashton Cooper (acc328)
Alexander Xu (ax35)
Changxu Lu (cl795)
Ryan Buccellato (rcb355)
Xiu Phu (xzp2)
Yiming Li (yl564)
 
Mishka (Group 2)
Mistic
Alexandra Plache (acp93)
Daisy Zheng (dhz9)
Beau Mahadev (ibm24)
Nathaniel Kaplan (nak74)
Sarah Miller (scm223)
Theodore Kepler (tbk35)
 
Helios (Group 3)
Spotlight
Andrew Daley (ajd93)
Brad DeSanctis (bgd32)
Emily Zhang (ez86)
George Wyand (gw264)
Michael Gingras (mcg79)
Paul DeVito (pid7)
 
Mantis Ink (Group 4)
Askew
Amy Perelberg (ajp252)
Elizabeth Yam (ey92)
Henry Chen (hjc77)
Larissa Castellano Pucci (lc699)
Lauren Hsu (lch89)
Trevor Edwards (tre23)
 
Fish Tank Games (Group 5)
Descent into Dip
Einstein Andrew (eea35)
Graham Rutledge (gtr34)
Ian Hoffman (ijh6)
Mia Olmedillo (mvo25)
Neil Patel (ngp33)
Robert Barrett (rpb83)
 
Shrike Studios (Group 6)
Entropy
Gee Hyun Kwon (gk297)
Jake Jermanok (jaj224)
Jerica Huang (jh2263)
Justin Tran (jtt65)
Joyelle Gilbert (jwg245)
Kevin Li (kl553)
Tomasz Chmielewski (tc464)
 
SOOB Studios (Group 7)
The Big Friendly Oob
Adler Faulkner (aif28)
Bhai Jaiveer Singh (bs672)
Joshua Chan (jdc345)
Matthew Loughney (mrl99)
Noah Sterling (nas95)
Sophie Li (xl464)
 
Gr8 (Group 8)
Operation Bitwise
Annie Hughey (agh87)
Alejandro Devore-Oviedo (ald79)
Brandon Walker (bcw58)
David Ma (dsm266)
Sophia Deng (syd6)
Tyler Thompson (tt395)
 
The Nines (Group 9)
Pony Up
Aidan Hodge (agh84)
Aishwarya Singh (as2539)
Brandon Sweezer (bas329)
Jiyoung Oh (jo289)
Katherine Tang (kat86)
Lucas Gandy (lfg36)
 
S.L.A.P. Studios (Group 10)
Dusacryde
Andrei Talaba (at694)
Christopher Burke (cjb328)
James McManus (jjm439)
Natsuko Suzuki (nas228)
Rowena Chen (rc668)
Ray Beck (rhb263)
 
ApocalypSquidInk (Group 11)
Felongeist
Catherine Zhou (cz284)
Juhwan Park (jp2248)
Nicole Tan (nat34)
Nicolas Kuhn de Chizelle (nk436)
Stefan Joseph (scj47)
Vincent Imbimbo (vmi6)
 
Syomic Games (Group 12)
Fridge Raiders
Gabriel Lane (gal86)
Ivan Zaitsev (iz44)
Lucy Plowe (lkp39)
Shea Belsky (shb95)
Sal Elder (sse34)
Sean Viswanathan (sv287)